Перейти до основного вмісту

ПАНДОпоради

Тазове дно — комплекс м'язових груп та сполучних тканин, що підтримують більшість внутрішніх органів жінки, розташованих нижче талії. Їх еластичність та здатність до скорочування багато в чому визначають ступінь больових відчуттів при пологах. Також від них залежить і швидкість відновлення матки й піхви після народження дитини.

Бандаж — справжній друг жінки, яка готується до пологів або вже стала мамою. Він являє собою виріб з еластичної тканини, який надівається на поперечно-тазову зону тіла та підтримує живіт. Бандаж виконує багато корисних функцій.
Декретна відпустка — термін, протягом якого жінка може використовувати весь свій час на догляд за новонародженим та відновлюватись після пологів. Звичайно, повноцінним відпочинком таку відпустку не назвеш. Однак матуся отримує право не ходити на роботу протягом 4-5 місяців, і при цьому — отримувати фінансову допомогу з бюджету.

Під час вагітності жіноче тіло постійно змінюється, адаптуючись до зростання плода. Живіт поступово збільшується, підвищується навантаження на опорно-рухову систему, особливо зону попереку. І багато жінок скаржаться, що, починаючи, з 6-7 місяця вагітності, їм все важче підібрати комфортні пози під час сну. А якщо їх і вдається знайти, через кілька тижнів вони теж стають непридатними.