Перейти до основного вмісту

Привчаємо малюка до режиму сну та годування з перших днів

Новонародженний

Режим — це дуже важливе слово у житті кожної матусі. Народження дитини змушує жінку забути про всі свої плани та щоденні захоплення. З появою малюка доводиться повністю присвятити себе догляду за ним. І з перших днів матусі потрібно виробити режим сну та годування дитини, аби надалі мати час на інші справи, окрім виховання.

Як виробити оптимальний режим

Вирішити це завдання можна одним із двох способів:

  • привчити малюка до жорсткого, загальновизнаного педіатрами режиму;
  • розробити індивідуальний дитячий план сну та годування.

У кожного із цих способів є свої переваги та недоліки. Жорсткий режим не завжди підходить дитині, адже її організм характеризується індивідуальними біоритмами. Але таким чином найчастіше вдається дисциплінувати малюка з перших днів життя. Персональний режим дозволяє врахувати індивідуальні особливості організму. Але його вироблення потребує постійних спостережень за поведінкою дитини та корегувань початкового плану протягом кількох тижнів.

 

Зимовий раціон майбутньої мами

 

Оптимальний варіант — золота середина. Провідні спеціалісти з виховання малюків рекомендують з перших днів привчати дитину до загальновизнаного режиму сну та годування. Його повідомить педіатр. Але цей план потрібно постійно корегувати, аби врахувати індивідуальні біоритми дитячого організму. При такому підході вдається виробити ідеальний режим сну та годування малечі.

Етапи створення індивідуального плану

Починати слід з режиму, який рекомендує педіатр: годувати 4 рази на добу, колисати дитину у певні години. І одразу ж потрібно спостерігати за тим, коли малюк їсть з більшим апетитом, а коли — відмовляється від молока. Те саме стосується і сну: є періоди, з настанням яких дитина засинає одразу, а є інші — у які вона постійно вередує. Відповідно, потрібно зміщувати контрольні точки жорсткого режиму, аби вони збігалися із вподобаннями малюка. Всього пара тижнів плідної роботи — і дитина привчена до дисципліни, а у жінки з'являється можливість чітко планувати свій день!

 

Сніжна Панда дбає, поки малюк відпочиває!