Перейти до основного вмісту

Правила грудного вигодовування малюка

Новонародженний

Годування дітей грудьми з перших днів їхнього життя — природний процес та безцінний дар як для новонароджених, так і для матусь. І річ йде не тільки про обов'язкове насичення крихітки поживними речовинами, а й про створення міцних сімейних уз. Але жінка, яка народила вперше, знає про грудне вигодовування лише теорію. Щоб досягти успіху на практиці, слід постійно пам'ятати важливі правила:

  • малюка слід прикласти до грудей — шкіра до шкіри — якомога скоріше після народження;
  • матуся і дитина після пологів мають проводити в одній палаті максимум часу;
  • дитину треба правильно прикладати до грудей та постійно контролювати цей процес на перших порах;
  • поки малюк ще не привчений до режиму, його слід годувати за першою потребою;
  • якщо дитина потребує, її варто годувати і вдень, і вночі;
  • не слід протирати груди перед годуванням малечі.

Коли малюк з'явився на світ, його необхідно прикладати до грудей якомога скоріше. По-перше, між мамою та дитиною встановлюється тактильний контакт. По-друге, корисні мікроорганізми з грудей заселяються у стерильному кишківнику малюка. По-третє, при ранньому прикладанні до грудей у мами виробляється велика кількість молока та прискорюється процес відновлення після пологів.

Матуся з крихіткою мають постійно бути разом, аби можна було задовольнити потреби малюка у будь-який час. Годувати новонародженого слід виключно грудним молоком, мінімум до 6-місячного віку, і лише після цього можна доповнювати раціон прикормами. Груди не слід витирати перед годуванням, аби не змивати захисне мастило з сосків та корисні мікроорганізми, важливі для формування мікрофлори дитини.

Навіть якщо молока багато, його не слід зціджувати — лактаційна функція матусі швидко адаптується до потреб малюка. І не варто привчати дитину до пляшок, гумових сосок — рідні груди нічим не заміниш. Навіть якщо малеча смокче занадто довго, це не означає, що вона переїдає: такий рефлекс забезпечує їй відчуття комфорту та безпеки.

 

Сніжна Панда оберігає, поки малюк та мама відпочивають!