Перейти до основного вмісту

Поради щодо спілкування та поведінки з новонародженим

Новонародженний

Найважливіше оточення малюка — його батьки. Їх поведінка дуже сильно впливає на становлення особистості дитини, адже мама й тато є авторитетами. Бажаючи, аби дитина зростала гідним членом суспільства, батьки цікавляться питаннями стосовно її правильного виховання. І цей процес починається з перших днів життя малечі.

Спочатку слід визначитися з тим, як же спілкуватися з дитиною та поводити себе, коли вона ще нічого свідомо не розуміє. І одразу помітимо, що універсальної поради не існує, адже вподобання батьків та особливості малюка суто індивідуальні. Декотрі педіатри рекомендують спілкуватися з дитиною завжди ніжно та ласкаво, інші — дозволяють інколи й підвищити тон, аби привчати її до дисципліни та авторитету батьківського слова. То як же поводитися з малюком?

Поради_щодо_спілкування_поведінки_новонародженим

Рекомендації стосовно спілкування з дитиною

Слід розуміти, що модель поведінки з малюком — головний фактор, від якого залежить його майбутнє. Тобто батьки закладають основи особистості своєї дитини з перших днів її життя. Майбутній повноцінний член суспільства формує уявлення про себе, відштовхуючись від інтонації розмови мами й тата, їх схвалення або критики.

Малюка можна запрограмувати на життєвий успіх або постійні розчарування, закладаючи у його підсвідомість відповідні моделі. Якщо на дитину постійно кричати, вона зросте з комплексом неповноцінності та звикне до нескінченної критики. А от якщо її щоденно схвалювати, вона буде поступово зміцнювати віру у свою неповторність.

Малеча — крихітка душі батьків. Тому спілкуватися з нею ніжно та ласкаво можна і навіть потрібно. Але слід пам'ятати, що потурати дитині у всіх її примхах не треба, адже це призведе до повної відсутності дисципліни та проявам незворотної егоїстичності!

 

З найкращими порадами до Вас, Сніжна Панда!