Перейти до основного вмісту

Кишкові кольки - ознаки, причини виникнення та способи усунення

Новонародженний

Досвідчена мама знає, що кишкові кольки — невід'ємний етап розвитку малюка. Але жінка, яка народжує вперше, може запанікувати, коли зіткнеться з такою проблемою. Проте, серйозних причин для паніки немає. Кишкові кольки найчастіше є результатом змін у кишково-шлунковому тракті дитини. Зазвичай вони з'являються на 3-4 тижні життя новонародженого та періодично дають про себе знати до 4-6 місячного віку.

Організм дитини змінюється: кишківник заселяється корисними бактеріями, запускається процес вироблення травних ферментів, шлунок, стравохід поступово скорочуються. Це — обов'язковий етап адаптації організму малюка до заміни материнського молока на більш різноманітне харчування. Але інколи болі в животику викликаються інфекціями чи іншими захворюваннями. Тому у період кишкових кольків рекомендується періодично проходити обстеження у лікаря.

Поради_щодо_спілкування_поведінки_новонародженим

Найчастіше кишкові кольки виникають ввечері та продовжуються до 20 хвилин. Малюк постійно плаче, навіть якщо мама носить його на руках. При цьому животик стає твердішим, ніж зазвичай. Спочатку кольки виникають раз у день, згодом — до 4-5 разів на добу. Страждання дитини — справжнє горе для матусі. Тому ми наводимо декілька рекомендацій для боротьби з кишковими кольками у малюка:

  • годуйте дитину грудним молоком якомога довше;
  • при годуванні утримуйте малюка у напів вертикальному положенні;
  • частіше вкладайте дитину животиком донизу, особливо за 10-15 хвилин до годування;
  • запобігайте перегодувань малюка;
  • після годування носіть дитину на руках у вертикальному положенні до 5 хвилин, аби він відригнув повітря;
  • з перших тижнів привчайте малечу до режиму сну та годування.

Якщо дитина плаче без зупину вже не першу годину, слід одразу ж звернутися до лікаря. А щоб адаптація кишково-шлункового тракту малюка пройшла якомога легше, враховуйте вищенаведені поради!

 

Сніжна Панда допомагає малюкам!