Перейти до основного вмісту

Ефективне виховання дитини у 1-й рік життя

Малеча до року

З моменту появи на світ і до одного року — період найбільш інтенсивного розвитку малюка. Протягом перших 6 місяців вага дитини подвоюється, а протягом наступних 6 місяців — потроюється. Саме у 1-й рік життя малюк набуває навичок сприйняття навколишнього світу, харчування, робить перші повзання та кроки й навіть вчиться розмовляти. Ось чому молодим батькам рекомендується приділяти максимум уваги вихованню дитини від моменту її народження. Малюк поглинає все наче губка. І тому правильні дії мами й тата — запорука формування неповторної особистості їхньої дитини.

Оптимальний режим сну та годування

З перших тижнів життя малюка слід привчати до дисципліни. Годування — 8-12 разів на добу — та сон дитини — 16-18 годин на добу — в один і той же час не тільки забезпечують батьків можливістю планувати свій день, а й сприяють нормальному формуванню травної, нервової систем, зміцненню імунітету. Коли малечі виповнюється вже 6 місяців, поступово її раціон варто доповнювати прикормами та вчити їсти ложкою. Також слід якомога раніше привчати дитину проситися на горщик, мотивуючи різними способами — наприклад, особливими іграшками.

ЕФЕКТИВНЕ_ВИХОВАННЯ_ДИТИНИ_1-Й_РІК_2

Спілкування

Провідні спеціалісти з дитячого виховання рекомендують батькам якомога більше спілкуватися з новонародженим. При цьому дуже важливо розмовляти з малечею весело, позитивно, супроводжуючи бесіду рухами, які викликають у дитини посмішку та активність. По-перше, у малюка розвиваються слухові здібності. По-друге, він звикає до голосів мами й тата. По-третє, поповнюється його словниковий запас у підсвідомості. Спілкуватися з новонародженим рекомендується постійно: під час годування, розваг, зміни підгузків — коли він не спить. Аби дитина виросла впевненою в собі, її слід побільше хвалити.

Музика та розваги

Спокійна, позитивна музика — чудовий подарунок для малюка. Особливо корисними виявляються класичні композиції — Моцарта, Баха, Бетховена та ін. - які сприяють гармонічному розвитку мозку дитини. Коли малеча набуває навичок утримувати предмети та повзати, їй рекомендується надати розваги для розвитку моторики, орієнтації у просторі. Для цього існує багато цікавих іграшок: м'ячі, кубики тощо.

Варто займатись всестороннім розвитком малюка з перших днів його життя. І в цьому слід брати участь як матері, так і батькові. У такому випадку дитина буде рости здоровою та щасливою, в оточенні сімейної любові та взаєморозуміння!

 

Виховуємо малюків разом зі Сніжною Пандою!