Перейти до основного вмісту

Малеча до року

З моменту появи на світ і до одного року — період найбільш інтенсивного розвитку малюка. Протягом перших 6 місяців вага дитини подвоюється, а протягом наступних 6 місяців — потроюється. Саме у 1-й рік життя малюк набуває навичок сприйняття навколишнього світу, харчування, робить перші повзання та кроки й навіть вчиться розмовляти.

День народження — єдине персональне свято у житті кожної людини. Оточення друзів та родичів, гарний настрій, цікаві подарунки, смачний стіл — лише основні його атрибути. Майже всі дорослі люди люблять свій День народження. Але для малюка, якому виповнюється всього 1 рік, його персональне свято не має ніякого значення, адже він свідомо ще нічого не розуміє.

Поява перших зубів у малюка — подія, яку пам'ятає кожна матуся. І не лише тому, що відтепер посмішка дитини стає ще привабливішою, а й через роздираючий серце плач крихітки, спричинений болями та дискомфортом у яснах. Дивитися на сльози та страждання малечі — тяжке випробування. Але поява перших зубів є природнім процесом, який треба просто перетерпіти.