Перейти до основного вмісту

Розвиваючі ігри з батьками для малечі

Малеча 1-3 роки

Усі батьки бажають, аби їх діти зростали здоровими, розумними та щасливими. І їм варто запам'ятати одну важливу істину: розвиток малюка на 50-100% залежить від мами й тата. Звичайно, є багато природних факторів: активність, допитливість дитини, спадковість та інші. Але, не дивлячись на них, можна із впевненістю сказати, що малюки, з якими регулярно займаються батьки, зростають більш розвиненими та щасливими, ніж діти, кинуті напризволяще лише з іграшками.

Корисні вправи

При розвитку малюка важливо дотримуватися гармонії. Для цього у щотижневу розважальну програму рекомендується включити:

  • физичні вправи;
  • водні процедури;
  • інтелектуальні ігри тощо.

Фізичні вправи дуже важливі для правильного розвитку опорно-рухового апарату, зміцнення кісток та м'язів, набуття навичок просторового сприйняття. Але малюк не захоче просто присідати чи бігати. Тому вправи слід подати в ігровому форматі. Наприклад, вдома можна створити смугу перешкод.

Купання — справжній світ радості та щастя для дитини. Але щоб це було дійсно так, малюка слід привчати до плескання у воді з перших тижнів його життя. Створити гру у ванній дуже просто: для цього потрібно купити кілька плавучих іграшок та придумати просту розважальну програму.

Інтелектуальні ігри — інвестиції у майбутнє малюка. Чим краще та ефективніше буде розвиватися мозок дитини, тим видатнішими будуть її результати у дитячому садочку, школі, дорослому житті. Інтелектуальних ігор існує дуже багато. Батькам рекомендується купляти або самостійно створювати найбільш різноманітні із них, аби стимулювати мозкову діяльність якомога інтенсивніше.

З раннього віку для малюка дуже корисними будуть м'які м'ячі, гумові іграшки для ванної кімнати, згодом — кубики та великий конструктор. Вони розвивають просторову уяву, моторику рук, логічне мислення. Розваги з м'ячем спонукають дитину багато ходити й бігати, що дуже корисно для розвитку та зміцнення скелету.

Діти чудово вміють гратися самостійно. Але такі розваги не забезпечують їм повноцінного фізичного та розумового розвитку. Варто люблячим батькам знаходити хоча б годину щодня для корисних ігор з малюками, і їхній гармонійний розвиток гарантовано!

Корисні іграшки для дітей різного віку

На користь малюкам обов'язково підуть такі іграшки:

  • до 6 місяців — ляльки, тварини, мультгерої, бажано, гумового складу (аби дитина не відгризла та не ковтнула частину іграшки);
  • до 1 року — ще більше гумових фігурок тварин, у тому числі, для ванної, кубики, перші книги з ламінованими сторінками;
  • до 1,5 років — великі м'які м'ячі, машини, візочки для ляльок, маленькі меблі;
  • до 2 років — матрьошки, піраміди з 3-4 кілець (вкладишів), ляльки з руками та ногами, що згинаються;
  • до 3 років — конструктор, матрьошки, піраміди з 5 та більше кілець, м'ячі різних розмірів, маленькі та великі машини (у тому числі, на пульті дистанційного керування);
  • від 3 років — олівці, фломастери, розмальовки, буквар та інші книги, болти, гайки, посуд для ляльок (варто пам'ятати, що у дитячому садочку малюк знайде додаткові розваги).

 

Сніжна Панда — надійна підтримка батьків у вихованні дитини!