Перейти до основного вмісту

Рекомендації щодо виховання дитини у віці від 1 року

Малеча 1-3 роки

Коли малюк досягає річного віку, його активність часто стає приводом для батьків відкладати всі свої справи, аби займатися виключно його розвитком. І річ не тільки в щирій любові мами й тата до своєї дитини, а й у тому, що вона повинна бути під постійним наглядом. Саме в 1-3-річному віці малюк найбільш інтенсивно пізнає навколишній світ.

З кожним днем він все впевненіше ходить і навіть починає бігати. Його словниковий запас постійно поповнюється. Він хапає абсолютно всі предмети, тягне їх до рота. У цей період батьківські нерви проходять справжню перевірку. Саме тому психологи відмічають, що частіш за все мама й тато починають регулярно лаяти дитину у 1-2-річному віці. І сьогодні ми наведемо ряд рекомендацій стосовно виховання дітей цієї вікової категорії.

Корисні поради батькам

Дуже часто своєю активністю малюк дратує батьків. Він ігнорує всі заборони, продовжує тягнути руки до небезпечних предметів, усе хоче випробувати на смак. І річ у тім, що в цьому віці дитина вже може самостійно ходити чи, як мінімум, впевнено повзати. Тому за нею треба постійно наглядати.

Аби захистити малюка від небезпечних предметів, їх слід класти у недоступних для нього місцях. Але якщо він все одно дістався, чого хотів, не слід його лаяти. Дитина не розуміє, чому їй не можна торкнутися того чи іншого предмету. І лайка тут не допоможе. Більш ефективним рішенням буде спокійне пояснення проблеми. При цьому слід пам'ятати, що в такому віці діти ще не розуміють абстрактних понять. Тому треба важливі аргументи повідомляти у форматі казок чи на прикладах улюблених мультгероїв малечі.

У 1-3-річному віці дитина засипає батьків нескінченними запитаннями її цікавить все. Не варто від цього дратуватися. Рекомендується відповідати на більшість дитячих питань, пояснювати їй різні явища, значення предметів — її інтелектуальний розвиток вийде на новий рівень, що стане запорукою видатних досягнень у майбутньому шкільному навчанні та дорослому житті!

 

Сніжна Панда допомагає у вихованні Вашого малюка!