Перейти до основного вмісту

Поетапне відлучення малюка від грудного годування

Малеча 1-3 роки

Материнське молоко — основний продукт харчування дітей у віці до одного року. Перші 6 місяців життя малюка рекомендується вигодовувати виключно молоком. І лише по досягненню ним піврічного віку можна задуматись над поступовим розширенням його раціону. Але якщо молока в матері виробляється вдосталь, спеціалісти рекомендують годувати дітей грудьми якомога довше, адже це — запорука міцного імунітету та здоров'я.

Однак рано чи пізно малюка все одно доводиться відлучати від грудей за одною з двох причин:

  • дитина досягла одного року  і її вже слід привчати до звичайного харчування;
  • у мами виробляється все менше молока і треба якомога скоріше підготувати малюка до іншого раціону.

Якою б не була причина відлучення від грудей, цей процес слід розтягнути на 3-6 місяців (за можливістю), аби адаптація дитини пройшла легко та поступово. Це дозволить вирішити завдання, не травмуючи малюка ні фізично, ні духовно.

Етапи переходу дитини на звичайне харчування

Відлучення від грудей та привчання малюка до більш різноманітного раціону рекомендується проводити у два етапи:

  • ознайомлення дитини з новою їжею та столовими приладами;
  • припинення годування малечі грудьми.

Дитину слід знайомити зі звичайною їжею та столовими предметами заздалегідь — ще тоді, коли вона харчується виключно материнським молоком. По досягненні 6-місячного віку малюку можна потрохи вводити прикорм та поступово його долю у щоденному харчуванні збільшувати. Цей процес може тривати півроку та навіть довше.

Згодом дитина буде вміло пити з кружки та їсти з ложки: спочатку за допомогою матусі, а потім — самостійно. З кожним місяцем вона стане потребувати все менше молока, замінюючи його звичайною їжею. В результаті, у 1,5-2-річному віці малюка можна повністю відлучити від грудей!

 

Зі Сніжною Пандою смачніше та веселіше!