Перейти до основного вмісту

Як розрахувати дату пологів

Як розрахувати дату пологів

Народження малюка — важлива сімейна подія, яку батьки чекають з нетерпінням та хвилюванням. Саме тому вони намагаються заздалегідь визначити дату пологів та підготуватися до появи новонародженого. Але розрахувати її з точністю до дня неможливо. Проте, є багато методів, за допомогою яких можна дізнатися орієнтовану дату пологів. Розглянемо основні з них.

Розрахунок за менструальним циклом

Цей метод добре підходить жінкам з регулярним менструальним циклом тривалістю 28 днів. Схема визначення планової дати пологів дуже проста: необхідно додати до першого дня останньої менструації 7 днів, а потім — відняти 3 місяці. Наприклад, 1-й день останніх критичних днів приходиться на 1 серпня: 1+7=8 серпня. Віднімаємо 3 місяці — і отримуємо планову дату пологів: 8 травня.

Розрахунок за першим ворушінням дитини

Якщо майбутня матуся готується до перших пологів, малюк зазвичай починає проявляти фізичну активність на 20-му тижні. А якщо жінка очікує на дитину вже вдруге чи втретє, поштовхи у животі відчуваються на 18-тижні. Відповідно, орієнтований пологовий день визначається додаванням 20 та 22 тижнів відповідно.

Розрахунок за УЗД

Ультразвукова діагностика вже у першому триместрі вагітності дозволяє досить точно визначити планову дату пологів. Але організм жінки суттєво змінюється під час виношування малюка. Тому УЗД у третьому триместрі дозволяє уточнити початковий прогноз. Досвідчений лікар за станом плаценти, дитини, розташуванням її голівки відносно тазу матусі та іншим показникам може назвати дату пологів з точністю до дня.

Розрахунок за калькулятором

В мережі існують спеціальні калькулятори для визначення дати пологів. Достатньо вказати перший день останньої менструації, середню тривалість циклу та натиснути кнопку “Розрахувати”. Програма одразу ж повідомить орієнтовану дату народження малюка. Цей метод має багато спільного з першим, але полегшує розрахунок та підходить для жінок, у яких менструальний цикл відрізняється від ідеальних 28 днів.

На 100% визначити дату пологів неможливо. Але одночасне використання різних методів розрахунку дозволяє отримати максимально точний результат!

 

Готуйтесь до народження дитини разом зі Сніжною Пандою!